Πέμπτη, 27 Νοεμβρίου 2014

Ορισμοί Σαββατοκύριακου 29-30/11/2014

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 29/11/2014
ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑ 14:00
Ποσειδών Βέροιας - ΑΠ Καστοριάς
Α) ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ
Γρ) ΖΙΑΜΠΑΖΗΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 29/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 16:00
Αριστοτέλης Φλώρινας -  ΓΣ Κοζάνης
Α) ΒΟΖΙΝΙΔΟΥ
Γρ)    

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 29/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   17:00
 Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΓΣ Γρεβενών
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ
______________________________________________
ΕΦΗΒΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ  16:00
Εδεσσαική ΓΕ  - Αριστοτέλης Σκύδρας
Α) ΛΙΑΡΟΣ
Γρ) ΓΕΩΡΓΙΤΣΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ 14:00
Εδεσσαική ΓΕ -  Ίκαρος Έδεσσας
Α) ΤΟΤΛΗ
Γρ) ΓΕΩΡΓΙΤΣΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 14:00
 Μ. Αλέξανδρος  Γιαννιτσών - Αριστέας Φιλώτα
Α) ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16:00
Μίλωνας Γιαννιτσών – Άτλας Κιλκίς
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  18:00
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών- Νίκη Αιγινίου
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  18:00
Αρίων Πτολεμαϊδας- ΑΠ Καστοριάς
Α) ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ) ΚΟΡΜΠΕΤΗ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  16:00
Αρίων Πτολεμαΐδας -  ΑΠ Καστοριάς
Α) ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ) ΚΟΡΜΠΕΤΗ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 15:00
ΓΣ  Κοζάνης –Ποσειδών Βέροιας
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΝΑΝΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 17:00
Πήγασος Κοζάνης - Αριστοτέλης Φλώρινας
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 13:00
ΓΣ  Κοζάνης –Πάνθηρες Κοζάνης
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΠΑΥΛΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΑΛΕΞ/ΡΕΙΑΣ 12:00
ΓΑΣ Αλεξάνδρειας   - Αρχέλαος Κατερίνης
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΤΣΑΡΟΥΧΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή  30/11/2014
ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑ 18:00
Ποσειδών Βέροιας   -  Πάνθεον Λιτοχώρου
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΛΟΥΚΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑ      14:00
Ζαφειράκης Νάουσας - Αριστοτέλης Σκύδρας
Α) ΚΑΡΑΚΕΛΙΔΗΣ
Γρ) ΣΥΡΟΜΑΧΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 16:00
Ζαφειράκης Νάουσας -  ΓΣ  Γρεβενών
Α) ΚΑΡΑΚΕΛΙΔΗΣ
Γρ) ΣΥΡΟΜΑΧΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 12:00
Ήφαιστος Φλώρινας -   ΓΣ Γρεβενών
Α) ΒΟΖΙΝΙΔΟΥ
Γρ)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  18:00
Αρχέλαος Κατερίνης -  Αίας Κιλκίς
Α) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Γρ) ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 12:00
Δ. Ακρίτας Κρύας Βρύσης - Μίλωνας Γιαννιτσών
Α) ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ
Γρ) ΨΑΡΡΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 30/11/2014
ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ   13:00
ΓΑΣ Μελίκης  -   Νίκη Αιγινίου
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΝΤΟΒΑ

ΕΦΗΒΩΝ
Δευτέρα 1/12/2014
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  21:00
Πιερικός Κατερίνης -  Νίκη Αιγινίου
Α) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Γρ) ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Α2 ΑΝΔΡΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 30/11/2014
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 18:00
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΠΙΣ
Α)ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ
Β)ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Γρ)ΣΥΡΟΜΑΧΟΥ

Πέμπτη, 20 Νοεμβρίου 2014

Ορισμοί Σαββατοκύριακου 22-23/11/2014


ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 22/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 17:00
Αριστοτέλης Φλώρινας - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
Α) ΒΟΖΙΝΙΔΟΥ
Γρ)     

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 22/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ   16:00
ΓΣ Κοζάνης - ΑΠ Καστοριας
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΝΑΝΟΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 22/11/2014
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 16:00
ΓΣ Γρεβενών - Ποσειδών Βέροιας
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Σάββατο 22/11/2014
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ  16:00
Αίας Κιλκίς  - Αρχέλαος Κατερίνης
Α) ΤΣΙΑΓΑΡΛΗΣ
Γρ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ
_______________________________________
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή  23/11/2014
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ   14:00
Νίκη Αιγινίου   -  ΓΑΣ Αλεξάνδρειας   
Α) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Γρ) ΤΣΑΡΟΥΧΑ

ΕΦΗΒΩΝ
Σάββατο 23/11/2014
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 16:00   
Νίκη Αιγινίου - Εδεσσαική ΓΕ
Α) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Γρ) ΤΣΑΡΟΥΧΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16:00
Μ. Αλέξανδρος  Γιαννιτσών- Αριστοτέλης Σκύδρας 
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  18:00
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών- ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ 16:00
Αίας Κιλκις - Μίλωνας Γιαννιτσών
Α) ΤΣΙΑΓΑΡΛΗΣ
Γρ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  14:00
Πιερικός Κατερίνης - Αριστοτέλης Σκύδρας
Α) ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Γρ)ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 18:00
Αρχέλαος Κατερίνης  -  Νίκη Αιγινίου
Α)ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Γρ) ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ 14:00
Ίκαρος Έδεσσας -  Δ. Ακρίτας Κρύας Βρύσης
Α) ΤΟΤΛΗ
Γρ) ΓΕΩΡΓΙΤΣΑΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ  16:00
Ίκαρος Έδεσσας - ΑΠ Καστοριάς
Α) ΛΙΑΡΟΣ
Γρ) ΣΥΡΟΜΑΧΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 14:00
Πάνθηρες Κοζάνης- ΓΣ Γρεβενών   
Α) ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ)ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 12:00
ΓΣ  Κοζάνης –Πήγασος Κοζάνης
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 14:00
Ζαφειράκης Νάουσας – Εδεσσαική ΓΕ
Α) ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ
Γρ) ΨΑΡΡΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 16:00
Ζαφειράκης Νάουσας - Αρίων Πτολεμαΐδας 
Α) ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ
Γρ) ΨΑΡΡΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 12:00
ΑΠ Καστοριάς –  Ήφαιστος Φλώρινας
Α) ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ
Γρ) ΜΕΣΗΤΙΔΗΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ  12:00
Αριστοτέλης Φλώρινας  - Αρίων Πτολεμαϊδας
Α) ΒΟΖΙΝΙΔΟΥ
Γρ)

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ   16:00
Πάνθεον Λιτοχώρου –     ΓΑΣ Μελίκης
Α) ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗ
Γρ) ΚΟΥΡΔΗ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 23/11/2014
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ  19:00
ΓΣ Γρεβενών - ΓΣ  Κοζάνης
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Α2 ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 22/11/2014    
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 20:00    
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
Α)ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Β)ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ
Γρ)ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ    
ΚΥΡΙΑΚΗ 23/11/2014    
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 16:00    
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΡΗΣ    

Γρ)ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

Σάββατο, 15 Νοεμβρίου 2014

Ορισμοί Διατητών Σ/Κ 15-11-14 και 16-11-14

         
ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο15/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 16:00
ΑΠ Καστοριας -  ΓΣ Γρεβενών
Α) ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ
Γρ) ΜΕΣΗΤΙΔΗΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο15/11/2014
ΑΓ.  ΓΕΩΡΓΙΟΥ  19:00
ΓΣ Κοζάνης -Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών     
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΝΑΝΟΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 15/11/2014
ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ 16:00
 Ποσειδών Βέροιας  -Αριστοτέλης Φλώρινας 
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΛΟΥΚΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Σάββατο 15/11/2014
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ  20:30
Νίκη Αιγινίου -  Αρχέλαος   Κατερίνης  
Α) ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Γρ) ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΣΚΥΔΡΑΣ 16:00
 Αριστοτέλης Σκύδρας - Αριστέας Φιλώτα
Α) ΒΕΝΟΣ
Γρ) ΨΑΡΡΑ

ΕΦΗΒΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΣΚΥΔΡΑΣ18:00
Αριστοτέλης Σκύδρας - Νίκη Αιγινίου
Α) ΒΕΝΟΣ
Γρ) ΨΑΡΡΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ  14:00
Αίας Κιλκις  -  Νίκη Αιγινίου 
Α) ΤΣΙΑΓΑΡΛΗΣ
Γρ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή16/11/2014
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ 16:00
Άτλας Κιλκίς - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών   
Α) ΤΣΙΑΓΑΡΛΗΣ
Γρ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ 15:00
Εδεσσαϊκή ΓΕ  - Πιερικός Κατερίνης
Α) ΛΙΑΡΟΣ
Γρ) ΣΥΡΟΜΑΧΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ 12:00
Ίκαρος Έδεσσας -  Μίλωνας Γιαννιτσών
Α) ΤΟΤΛΗ
Γρ) ΓΕΩΡΓΙΤΣΑΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 19:00
ΓΣ  Κοζάνης – Ζαφειράκης Νάουσας    
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 14:00
Πήγασος Κοζάνης – Πάνθηρες Κοζάνης
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΠΑΥΛΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 11:00
ΓΣ  Κοζάνης –   Αρίων Πτολεμαϊδας
Α)  ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ) ΚΟΡΜΠΕΤΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 13:00
ΑΠ Καστοριάς -  ΓΣ Γρεβενών 
Α) ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ
Γρ) ΜΕΣΗΤΙΔΗΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 15:00
ΑΠ Καστοριάς –Ποσειδών Βέροιας
Α) ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ
Γρ) ΜΕΣΗΤΙΔΗΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 16:00
Αρίων Πτολεμαίδας –  Ίκαρος Έδεσσας
Α) ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ) ΚΟΡΜΠΕΤΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 16:00
Αριστοτέλης Φλώρινας - Ήφαιστος Φλώρινας
Α) ΒΟΖΙΝΙΔΟΥ
Γρ)  

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή16/11/2014
ΔΑΚ ΑΛΕΞ/ΡΕΙΑΣ 18:00
ΓΑΣ Αλεξάνδρειας  - Αρχέλαος Κατερίνης
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΤΣΑΡΟΥΧΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ  14:00
Πάνθεον Λιτοχώρου - ΓΑΣ Αλεξάνδρειας  
Α) ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗ
Γρ) ΚΟΥΡΔΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ 12:00
Ζαφειράκης Νάουσας -Δ. Ακρίτας Κρύας Βρύσης
Α) ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ
Γρ) ΖΙΑΜΠΑΖΗΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑ 18:00
Ποσειδών Βέροιας - Αίας Κιλκίς 
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΛΟΥΚΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 16/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ11:00
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών– Εδεσσαϊκή ΓΕ 
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

      
ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 15/11/2014
 ΔΑΚ Δ.ΒΙΚΕΛΑΣ 14:00
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ -  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΖΙΑΜΠΑΖΗΣ

Τετάρτη, 12 Νοεμβρίου 2014

ΜΠΑΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

ΠΡΟΣ ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕΛΗ                                                   Γιαννιτσά 12/11/2014
Κοιν.ΚΕΔ/ΕΟΠΕ ΟΔΒΕ                                                         αριθ.πρωτ. 134

ΘΕΜΑ:ΜΠΑΛΕΣ ΑΓΩΝΩΝ
Συνάδελφοι
Σας ενημερώνουμε ότι πρέπει να χρησιμοποιείτε  στους αγώνες τις μπάλες εκείνες που προβλέπει η Ειδική Προκήρυξη της ΕΣΠΕΜ για τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα και την Β΄Εθνική Αντρών και Γυναικών.
Προσοχή όμως,όπου δεν υπάρχουν μπάλες Wilson είστε υποχρεωμένοι να κάνετε τους αγώνες με μπάλες που προβλέπει η Γενική Προκήρυξη της ΕΟΠΕ σελίδα 20 ΚΕΦΑΛΑΙΟ Ι,όπως μπάλες mikasa,gala,molten. http://www.volleyball.gr/uploads/pdf
ΠΟΥΘΕΝΑ δεν προβλέπετε να κλείνουν οι διαιτητές το Φύλλο Αγώνα σε βάρος της ομάδας που δεν έχει μπάλες Wilson.
Οι αγώνες πρέπει να διεξάγονται κανονικά.

Την ίδια ενημέρωση είχε ο Σύνδεσμος μας από τον Πρόεδρο της ΚΕΔ/ΕΟΠΕ κο Βασιλειάδη Στέφανο, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μαζί του.

                        ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                       Ο ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Πέμπτη, 6 Νοεμβρίου 2014

Ορισμοί Διαιτητών Σ/Κ 8-9/11/2014 και 7/11/2014 για το Κύπελλο

 ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ


ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 08/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 16:00
Αριστοτέλης Φλώρινας  – ΑΠ Καστοριας
Α) ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ) ΚΟΡΜΠΕΤΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Σάββατο 08/11/2014
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 12:00
Αριστέας Φιλώτα – Ίκαρος Έδεσσας              
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΝΑΝΟΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 08/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ   16:00
ΓΣ Κοζάνης - ΓΣ Γρεβενών
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΝΑΝΟΣ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Σάββατο 08/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16:00
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ)ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΕΦΗΒΩΝ
Σάββατο 08/11/2014
ΔΑΚ ΣΚΥΔΡΑΣ 14:00
Αριστοτέλης Σκύδρας  - Εδεσσαική ΓΕ
Α) ΒΕΝΟΣ
Γρ) ΨΑΡΡΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ 14:00
ΑΣ Αίας Κιλκις – ΓΑΣ Αλεξάνδρειας
Α) ΤΣΙΑΓΑΡΛΗΣ
Γρ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ   12:00
ΑΣ Αίας Κιλκίς  -Νίκη Αιγινίου  
Α) ΤΣΙΑΓΑΡΛΗΣ
Γρ) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 18:00
Αρχέλαος Κατερίνης – Άτλας Κιλκίς
Α) ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Γρ) ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ   20:00
Αρχέλαος Κατερίνης - Πάνθεον Λιτοχώρου      
Α) ΤΣΑΜΟΥΡΤΖΗΣ
Γρ) ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 18:00
Νίκη Αιγινίου – Μίλωνας Γιαννιτσών
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΤΣΑΡΟΥΧΑ

ΕΦΗΒΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 15:00
Νίκη Αιγινίου – Πιερικός Κατερίνης
Α) ΣΑΡΑΚΙΝΙΔΗΣ
Γρ) ΤΣΑΡΟΥΧΑ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 15:00
ΓΣ Γρεβενών – ΑΠ Καστοριάς
Α) ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Γρ) ΤΡΙΜΜΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 13:00
ΓΣ Γρεβενών – Αριστοτέλης Φλώρινας
Α) ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Γρ)ΚΑΡΑΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 16:00
ΓΣ  Κοζάνης – Αρίων Πτολεμαΐδας
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΚΑΡΑΝΙΚΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 14:00
Πάνθηρες Κοζάνης –  ΑΠ Καστοριάς
Α) ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ
Γρ) ΠΑΥΛΙΔΟΥ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑ 18:00
Ποσειδών Βέροιας –  Ίκαρος Έδεσσας
Α) ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ
Γρ) ΖΙΑΜΠΑΖΗΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 12:00
Αρίων Πτολεμαϊδας – Πήγασος Κοζάνης
Α)  ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ
Γρ) ΓΕΩΡΓΙΤΣΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 12:00
Ήφαιστος Φλώρινας -  ΓΣ Κοζάνης
Α) ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ
Γρ) ΚΟΡΜΠΕΤΗ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 12:00
Μίλωνας Γιαννιτσών - Ζαφειράκης Νάουσας
Α) ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ
Γρ) ΚΕΝΑΝΙΔΟΥ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ   14:00
ΓΑΣ Μελίκης –  Ποσειδών Βέροιας
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ) ΝΤΟΒΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 12:00
Δ. Ακρίτας Κρύας Βρύσης - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
Α) KΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ
Γρ) ΚΟΡΝΙΣΟΡΛΗΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Κυριακή 09/11/2014
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ 16:00
Εδεσσαική ΓΕ  -  Αριστοτέλης Σκύδρας
Α) ΤΟΤΛΗ
Γρ) ΠΕΡΔΙΚΑΣ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 07/11/2014
ΔΑΚ Δ.ΒΙΚΕΛΑΣ 20:30
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ -  ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
Α) ΠΛΙΑΧΑ
Γρ)ΛΟΥΚΙΔΟΥ

Τετάρτη, 5 Νοεμβρίου 2014

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Συνάδελφοι
Σε λίγες μέρες ξεκινά η αγωνιστική περίοδος και θα θέλαμε να σας κάνουμε
μια τελευταία ενημέρωση για διάφορα θέματα αν και όσοι παρακολούθησαν
την τεχνική συγκέντρωση στην Καστοριά πήραν μια πρώτη εικόνα.
Ως εν ενεργεία διαιτητές έχετε κάποιες υποχρεώσεις και θα πρέπει να είστε
αρκετά προσεκτικοί.
Πηγαίνετε στον αγώνα που θα είστε ορισμένοι 45-50 λεπτά νωρίτερα από
την έναρξη του.
Απαραίτητα φοράτε όλοι σας τις νέες στολές διαιτησίας που πήρατε
και οι διαιτητές αλλά και οι σημειωτές.
Έχετε μαζί σας τ΄απαραίτητο υλικό όπως 2 σφυρίκτρες, κάρτες (κίτρινη-
κόκκινη), ένα φύλλο αγώνα, τον κανονισμό, νόμισμα κλήρωσης, πιεσόμετρο.
Πάντα βλέποντας τον ορισμό σας να έρχεστε σ΄ επικοινωνία με τους
συναδέλφους που παίζετε μαζί.
Να είστε ευγενικοί με όλους παράγοντες, αθλητές, προπονητές και φυσικά
αυστηροί με όποιον προσπαθήσει να σας θείξει την προσωπικότητά σας.
Να έχετε άριστες σχέσεις μεταξύ σας και να μην δημιουργήτε καταστάσεις
που εκθέτουν εσάς και προπάντων τον Σύνδεσμο.
Για οποιοδήποτε πρόβλημα προκείψει στους αγωνιστικούς χώρους να έρθετε
σ΄ επαφή με μέλη του ΔΣ/ΣΥΔΠΕΜ τα οποία θα σας ενημερώσουν.
Μεγάλη προσοχή κατά την μετάβασή σας στα γήπεδα με το αυτοκίνητό σας.
<< Η ζωή μας είναι πολυτιμότερη από κάθε αγώνα βόλλευ >>.
Προσοχή !!
Δεν θα μετακινήστε με αυτοκίνητα των παραγόντων ή λεωφορία των
ομάδων, όλοι αυτοί θέλουν κάτι από εσάς και όχι την εξυπηρέτησή σας.
Απευθυνόμενοι στους νέους συναδέλφους τους λέμε να κλείσουν τ΄ αυτιά
τους από εκείνους (εκτός ΣΥΔΠΕΜ) που τους τάζουν αξιολόγηση και καλή
αντιμετώπιση στους ορισμούς, αυτό γίνετε για να διασπάσουν οι παράγοντες
την ενότητα του Συνδέσμου.
Όσο αφορά τις μετακινήσεις, σας έχουμε πει ότι είναι δικό σας θέμα αν
θα μετακινηθήτε από την έδρα σας ή όχι, πάντως θέλει προσοχή.
Διαβάστε με προσοχή τα mail που θα σας στέλνει ο ΣΥΔΠΕΜ καθώς και
τις ανακοινώσεις του Συνδέσμου στο www.sydpem.blogspot.gr και στην
ομάδα ΣΥΔΠΕ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ στο facebook.
Προσοχή με τα κωλλήματα σας παρακαλούμε να είστε προσεκτικοί πάρα πολύ.
Να στέλνετε τα κωλλήματά σας ΄΄ έγκαιρα΄΄ στο mail edespem@gmail.com ή στο
φαξ 2382023152 ή για κάτι πολύ έκτακτο ενημερώνετε τους συναδέλφους
της ΕΔ/ΕΣΠΕΜ ή τα μέλη ΔΣ/ΣΥΔΠΕΜ.
Ενημερώνουμε επίσης ότι όλα τα μέλη του Συνδέσμου δεσμεύοντε και
είναι υποχρεωμένα να εφαρμόζουν τις αποφάσεις του ΔΣ/ΣΥΔΠΕΜ.
Σας ευχόμαστε καλή διαιτητική χρονιά πάντα με υγεία και οικογενειακή
Ευτυχία!!!
ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                          Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ                      ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΟΜΗΡΟΣ

ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ


Συνάδελφοι
Σας ενημερώνουμε για τις αποζημειώσεις διαιτησίας και μετακίνησης,ότι υποχρεωτικά καταβάλονται από το γηπεδούχο σωματείο πριν από την έναρξη κάθε αγώνα,όπως ακριβώς γράφονται στις προκηρύξεις της ΕΟΠΕ.
ΠΡΟΣΟΧΗ αν κάποιο σωματείο αρνηθεί να πληρώσει τότε είστε υποχρεωμένοι να κλήσετε το Φύλλο Αγώνα σε βάρος της γηπεδούχου ομάδα με σετ 0-3 και πόντους 0-75.
Η αποζημίωση μετακίνησης είναι 0.17 ανά χλμ,πάνω από 25χλμ μονής διαδρομής.
Όταν μετακινήστε πάνω από 25χλμ θα ζητάτε και την μετακίνησή σας.
Για την Β΄Εθνική οι αποζημειώσεις είναι:
Α διαιτητής 18Ε Β διαιτητής 18Ε και σημειωτής 12Ε. ΣΥΝΟΛΟ 48Ε
ΣΗΜΕΙΩΣΗ Όταν υπάρχουν 2 διαιτητές στον αγώνα, ο σημειωτής γράφετε στο Φύλλο Αγώνα ως 2ος διαιτητής και η αποζημίωση διαιτησίας είναι 18Ε+18Ε =36Ε.
Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και στο Κύπελλο Ελλάδας.
Για τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα παίδων,κορασίδων,εφήβων,νεανίδων,παμπαίδων παγκορασίδων οι αποζημιώσεις διαιτησίας είναι Σύνολο 15ε και για τον διαιτητή και για τον σημειωτή.
Πάνω από τα 100χλμ μονής διαδρομής θα ζητάτε ημεραργία 21Ε έκαστος.
ΤΟ ΔΣ